Litvanya’da Ortağı Olduğumuz Gençlik Değişimi Projesine Katılımcı Seçiyoruz

Litvanya’da Ortağı Olduğumuz Gençlik Değişimi Projesine Katılımcı Seçiyoruz

Litvanya’da Ortağı Olduğumuz Gençlik Değişimi Projesine Katılımcı Seçiyoruz. Litvanya’da Ortağı Olduğumuz Gençlik Değişimi Projesi kabul edildi.

“Tolerance is Our Goal” isimli Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen, Erasmus+ Gençlik Değişimi programları kapsamında “Litvanya’nın Vilnius şehrinde gerçekleşecek olan projenin Türkiye’deki ortağı olan derneğimiz adına 16-20 yaş aralığında ingilizce bilen katılımcılar(6 kişi) seçecek ve bu yaz gerçekleşecek olan projeye yollayacağız.

PROJEYE AİT DETAYLI BİLGİLER VE ŞARTLAR

DEĞERLİ GENÇ BEYİNLER,
Aşağıda detaylı bilgileri verilen projemizin ikinci hareketliliği için katılımcı seçimleri devam etmektedir. Başvuru işlemlerinin hızlandırılması ve kolaylaştırılması için aşağıdaki link kullanılacaktır.

ÇEVRİMİÇİ BAŞVURU FORMU

PROJE ADI: “Tolerance Is Our Goal”
PROJE TARİHİ: 20-26 Kasım 2017
YER: Marijampole, Litvanya
YAŞ ARALIĞI: Öncelik sahibi aralık; 16-20, üst sınır aralık; 20-25
KATILIMCI SAYISI: Toplam 7 kişi. (3 bayan – 3 erkek – 1 grup lideri, grup lideri için yaş sınırı yoktur)
PROJEDE KULLANILACAK DİL: İngilizce(ingilizce bilmek katılımcı seçimlerinde öncelikli tercih sebebidir)
PROJE KONUSU: Sığınmacı ve Mültecilerin topluma entegrasyonu, farklı ülke gençleri arasında kültürel öğrenmeler.
VİZE İŞLEMLERİ: Litvanya, Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize talep etmektedir. Yeşil veya Gri pasaportu olan katılımcılar ülkeye vizesiz giriş yapabilecektir. 25 yaş üstü katılımcılar için vize ücreti 60 Euro’dur ve katılımcı tarafından karşılanacaktır.
Erasmus+ projeleri kapsamında projeye katılacak 25 yaş altı katılımcılardan 60 Euro olan vize harcı istenmemektedir. Bu katılımcılar ücretsiz olarak Schengen Vizesine başvurabileceklerdir.

*FİNANSAL DURUMLAR: Katılımcıların bulundukları şehirden projenin gerçekleşeceği yere(Litvanya) kadar olan seyahat masraflarının tamamı en fazla 360 Euro’ya kadar karşılanacak olup bu rakamın üzerindeki seyahat harcamaları katılımcı tarafından karşılanacaktır. Yeme-içme, konaklama masrafları proje bütçesinden karşılanacağından katılımcılar herhangi bir ödeme yapmayacaklardır.
Katılımcılara yapılacak olan seyahat geri ödemeleri proje sonrasında Litvanyalı Organizasyon Komitesi tarafından banka üzerinden havale yoluyla önce derneğimize, ardından derneğimiz tarafından katılımcılara ulaştırılacaktır. Katılımcılar yaptıkları seyahat masraflarıyla ilgili tüm dökümanları saklamak, grup liderine ve Litvanyalı Kuruluşa ibraz etmekle yükümlüdürler. Seyahat belgeleri olmayan katılımcı geri ödeme alamayacaktır.

NOT 1: Grup yöneticileri, dernek yönetim kurulu üyeleri dahil olmak üzere her üye başvurusunu grup üzerindeki çevrimiçi başvuru linkinden yapmakla yükümlüdür. Başvurularda seçilebilmek için kimsenin referansı dikkate alınmayacak, referans olan/olunan kişilerin başvuruları geçerli sayılmayacaktır.

NOT 2: Seçilecek katılımcılarda söz konusu proje itibariyle Türkiye’yi kültür ve anlayış konusunda doğru temsil edebilecek arkadaşlarımızın seçilmesine dikkat edilecektir. Seçilen katılımcılar GRUP LİDERİNİN otoritesi dışına hiçbir şekilde çıkmayacaklardır.

NOT 3: Proje ekibi tüm seyahatini GRUP LİDERİNİN bilgisi ve yönlendirmeleri doğrultusunda gerçekleştirecektir. Geçmişte AGH GÖNÜLLÜSÜ ya da ERASMUS ÖĞRENCİSİ olmuş arkadaşlar başvurularını yapmadan önce kesinlikle bu maddeyi okuduklarından emin olmalıdırlar. Proje süresince katılımcıların projede yer almalarına dair tüm sorumluluk GRUP LİDERİNE aittir.

NOT 4: Bugüne kadarki tecrübelerimiz bize, katılımcıların seyahat geri ödemelerinin 3 aya yakın bir sürede(bazen daha fazla) gerçekleştiğini göstermiştir ki; ülkemizin zor zamanlar yaşadığı bugünlerde yasal işlemler ve süreçlerden dolayı ödemeler daha uzun sürede de gerçekleşebilir. Başvuru yapan katılımcının ödemelerin gecikmesi durumunda bizleri sıkıştırmamayı kabul ettiği varsayılacaktır.

 

 

2019-03-08T23:10:26+03:00